Strona główna Aktualności
18/09/2018

Tasomix na ceremonii wręczenia nowego wozu dla OSP Pionki

Tasomix na ceremonii wręczenia nowego wozu dla OSP Pionki

15 września 2018 mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku na zakończenie lata w OSP Pionki. Wydarzenie uświetniła ceremonia wręczenia nowego pojazdu dyspozycyjnego, który w służbie zastąpi wysłużonego Lublina.

Strażacy ochotnicy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej to bez wątpienia nasi cisi bohaterowie. Często są pierwsi na miejscu zdarzenia. Ratują życie, zdrowie i mienie. Podejmują niebezpieczne akcje z narażeniem własnego życia – tacy są – strażacy ochotnicy.

Jednak, aby ich służba była jak najbardziej profesjonalna potrzebują różnego rodzaju sprzętu oraz pojazdów mechanicznych różnego przeznaczenia. Od 14. września, na wyposażeniu jednostki znajduje się pojazd dyspozycyjny, który w służbie zastąpi wysłużonego Lublina.

- Jestem przekonany, że będzie dobrze służył strażakom ochotnikom, którzy zawsze są wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie lub mienie – mówił podczas ceremonii przekazania samochodu prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach Daniel Kupis.

Pozyskany samochód to Ford Transit. Wcześniej przez kilka lat jeździł w Służbie Więziennej. Symbolicznego przekazania dokonał podporucznik Służby Więziennej Paweł Wójcik. Kluczyki odebrał Daniel Kupis.

Mimo, że pozyskane auto nie jest nowe to znajduje się w dobrym stanie technicznym i przystosowane zostało do pełnienia funkcji samochodu dyspozycyjnego z przeznaczeniem dla strażaków ochotników. Ford Transit zastąpi mocno już wysłużony i wyeksploatowany samochód Lublin, który najlepsze lata ma za sobą.

Po części oficjalnej strażacy z pionkowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowali festyn mundurowy połączony z pożegnaniem lata. Tradycyjnie atrakcji nie brakowało. Przygotowano liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych i to zarówno te popularne jak i dotyczące ogólnych zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursów musieli między innymi wykazać się znajomością numerów telefonów do służb ratowniczych. Uczestniczyli również w konkursie jedzenia ciastek na czas. Wielką frajdą dla maluchów było lanie wody ze strażackiej ręcznej sikawki. Podczas festynu można było między innymi zwiedzić stoiska zaprezentowane przez Centrum Aktywności Lokalnej, Nadleśnictwo Kozienice oraz naszą firmę - Tasomix.

Dla wszystkich strażacy przygotowali również gorący posiłek. Była to tradycyjnie pyszna grochówka. Dziękujemy serdecznie organizatorom za bardzo mile, wspólnie spędzony czas.

Biuro Prasowe Tasomix

ZNAJDŹ DORADCĘ TASOMIX

Masz pytanie, dotyczące żywienia zwierząt?
Skorzystaj z naszej wiedzy.WYBIERZ GRUPĘ PRODUKTÓW

Znajdź program
żywieniowy

Drób
Trzoda
Bydło
Króliki

TechnologiE

Światowe standardy w produkcji pasz

Bezpieczeństwo stanowi nadrzędny cel w produkcji pasz Tasomix. Jego realizację wspierają innowacyjne technologie (Granulator Kubex TMT) oraz wdrożone standardy: ISO 22000:2005 i QS.

czytaj więcej

Ponad 25 lat
doświadczenia

Światowe standardy produkcji

Partnerzy