Strona główna Aktualności
03/11/2018

Oficjalne otwarcie nowej farbryki w Pionkach k. Radomia

Oficjalne otwarcie nowej farbryki w Pionkach k. Radomia

Fabryka w Pionkach k. Radomia jest najnowocześniejszą fabryką pasz w Polsce. Zakład będzie produkował przede wszystkim pasze dla drobiu i trzody, ma moce produkcyjne na poziomie 360 tys. ton rocznie. Fabryka w Pionkach będzie zaopatrywała producentów z południowej i centralnej Polski.

 

Katarzyna Zawadzka, dyrektor zarządzająca fabryką TASOMIX w Pionkach podkreśla, że miesięcznie zakład może wyprodukować ponad 30 tys. ton pasz. O tym, że jest to najnowocześniejsza fabryka w Polsce decyduje używana do produkcji pasz technologia.

 

W celu zachowania bezpieczeństwa produkcji oraz uzyskania najwyższej jakości naszych produktów, jako odpowiedzialny producent  zastosowaliśmy najnowocześniejsze urządzenia i technologie. Między innymi zdecydowaliśmy się na odpowiedni sprzęt dla linii granulacji, charakteryzujący się wydłużonym procesem higienizacji, zabezpieczający produkt przed niepożądanych patogenami. Nasz system natłuszczania i enzymowania na ciepłą i  zimna granulę zapewnia najwyższą  jakość granulatu. Zainwestowaliśmy również w unikalny system podający mikrododatki do mieszalnika, dający nam gwarancję dokładności ich wydozowania następnie dostarczenia do mieszalnika, system do tej pory stosowany głównie w przemyśle farmaceutycznym. Korzystamy też z mieszalnika z systemem automatycznego samooczyszczania. To  pozwala wyeliminować różnego rodzaju zanieczyszczenia - mówi Katarzyna Zawadzka, dyrektor zarządzająca fabryką Tasomix w Pionkach.

 

Zawadzka dodaje też, że całość produkcji fabryki w Pionkach odbywa się w systemie QS.

 

To oznacza, że możemy zaopatrywać producentów w bezpieczny produkt kontrolowany na każdym etapie procesu produkcji, który spełnia  międzynarodowe standardy - podkreśla dyrektor zarządzająca fabryki w Pionkach.

 

Zakład w Pionkach jest trzecią należącą do Tasomix fabryką obok działających w Biskupicach Ołobocznych i Myśliborzu. W 2017 Tasomix wyprodukował 380 tys. ton pasz. Już teraz wiadomo, że do końca 2018 roku firma wyprodukuje ponad 400 tys. ton. Wszystkie fabryki Tasomix w 2019 roku osiągną moce produkcyjne na łącznym poziomie 760 tys. ton rocznie. Firma dwukrotnie zwiększyła liczbę punktów dystrybucji, ma coraz więcej konsultantów terenowych i coraz większą flotę samochodową.


Jak podkreśla Dyrektor operacyjny, członek Zarządu Tasomix Robert Sobczak w Tasomix jedno się nie zmienia.   
 

Produkujemy pasze, które pozwalają osiągnąć niskie koszty uzyskania jednego kilograma mięsa czy mleka. Wszyscy odbiorcy: hodowcy, rolnicy i prowadzący produkcje w małych gospodarstwach przyzagrodowych mogą liczyć na to samo. Na to, że efektem korzystania z naszych pasz będzie zdrowa żywność – mówi Robert Sobczak.ZNAJDŹ DORADCĘ TASOMIX

Masz pytanie, dotyczące żywienia zwierząt?
Skorzystaj z naszej wiedzy.WYBIERZ GRUPĘ PRODUKTÓW

Znajdź program
żywieniowy

Drób
Trzoda
Bydło
Króliki

TechnologiE

Światowe standardy w produkcji pasz

Bezpieczeństwo stanowi nadrzędny cel w produkcji pasz Tasomix. Jego realizację wspierają innowacyjne technologie (Granulator Kubex TMT) oraz wdrożone standardy: ISO 22000:2005 i QS.

czytaj więcej

Ponad 25 lat
doświadczenia

Światowe standardy produkcji

Partnerzy