Strona główna Aktualności
18/03/2019

TASOMIX – głównym sponsorem konferencji

TASOMIX – głównym sponsorem konferencji

14 marca 2019 roku pracownicy naszej firmy wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez profesora Zygmunta Kowalskiego z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W konferencji odbywającej się pod hasłem DOBROSTAN BYDŁA MLECZNEGO – WSPÓŁCZESNE WYZWANIA? wykładowcami byli specjaliści z Kanady, Szwecji, Estonii oraz Polski.

Konferencja skierowana była zarówno do hodowców, praktyków, doradców żywieniowych, zootechników, jak i do lekarzy i techników weterynarii. TASOMIX był jednym z głównych sponsorów tego wydarzenia.

Bloki tematyczne dobrano tak, by dotyczyły i cieląt, i dorosłego bydła. Wszyscy prelegenci zwracali uwagę na to, że światowe trendy w hodowli muszą zmierzać do poprawy dobrostanu zwierząt. Ma to związek i z wpływem na zdrowie zwierząt, jakość mleka i mięsa, ekonomię produkcji, ale również na postrzeganie produkcji przez konsumenta. Badania wykazują znaczny wpływ postrzegania danej branży przez końcowego klienta na wzrost produkcji. Duże zainteresowanie społeczne, w jakich warunkach odbywa się produkcja zwierzęca, transport czy ubój, przekładają się na ekonomię danego biznesu. Widać to na przykładach krajów Europy Zachodniej, gdzie pod presją konsumentów odchodzi się od obór uwiązowych, a nawet likwiduje się je.

Oprócz aspektów ekonomiczno-społecznych prelegenci poruszali tematy dotyczące behawioru zwierząt i jego wykorzystania w praktyce dla poprawy rentowności gospodarstw.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie organizatora konferencji:

https://zywieniekrow.urk.edu.pl/program.html

ZNAJDŹ DORADCĘ TASOMIX

Masz pytanie, dotyczące żywienia zwierząt?
Skorzystaj z naszej wiedzy.WYBIERZ GRUPĘ PRODUKTÓW

Znajdź program
żywieniowy

Drób
Trzoda
Bydło
Króliki

TechnologiE

Światowe standardy w produkcji pasz

Bezpieczeństwo stanowi nadrzędny cel w produkcji pasz Tasomix. Jego realizację wspierają innowacyjne technologie (Granulator Kubex TMT) oraz wdrożone standardy: ISO 22000:2005 i QS.

czytaj więcej

Ponad 25 lat
doświadczenia

Światowe standardy produkcji

Partnerzy